Infolinia w sprawie szczepień na koronawirusa

Infolinia - numer telefonu do zapisu na szczepienie na koronawirusa ☎️

Kontakt telefoniczny z infolinią jest możliwy od 16 grudnia 2020 pod numerem telefonu ☎ 989. Dzwoniąc na podany numer infolinii osoby z poszczególnych etapów szczepień będą mogły się umówić na konkretny termin szczepienia jak również uzyskać informacje na temat samej szczepionki. Dzwoniąc właśnie od środy 16.12.2020 na infolinii będzie podawana informacja na temat szczepionki, natomiast od połowy stycznia będzie można się umawiać na konkretny termin szczepienia przeciw COVID-19.

W "zorowym" etapie szczepionka będzie podawana pracownikom sektora ochrony zdrowia (lekarze, pielęgniarki, farmaceuci),pracownicy DPS i MOPS, personel pomocniczy, administracyjny z placówek medycznych, sanepidu.

W pierwszym etapie szczepionkę będą mogli otrzymać pensjonariusze DPS, Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, służby mundurowe np. żołnierze, seniorzy (osoby powyżej 60 roku życia w kolejności od najstarszych), nauczyciele.

Etap drugi szczepień to osoby poniżej 60 roku życia ale z chorobami przewlekłymi, osoby zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa.

Etap trzeci to szczepienie przedsiębiorców, ich pracowników i pozostałej populacji dorosłej.

Kontakt (adres)

Polska

Źródło informacji
Infolinie z kategorii
Aktualizacja danych